GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

Osman Alim Aday Adayı Oldu Doğankent Gazetesi Canlandı…

Okunma Sayısı:639Uzun süredir sessizliğini koruyan Doğankent Gazetesi imtiyaz sahibi Osman Alim’in Ak Parti’den Doğankent Belediye Meclisi üyeliğine aday adayı olması ile bir anda canlandı.

2016 Mayıs ayında gazetenin kurucusu ve genel yayın yönetmeni Ömer Tekin’in dönemin Giresun Valisi Hasan Karahan tarafından İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne atanması ile yerel habercilikten çekilme kararı alan Tekin, 2016 Haziran ayında gazeteyi İstanbul’da ticaretle uğraşan iş adamı Osman Alim’e devretmişti. Tekin daha önce de kurduğu Doğankent Haber sitesini Yusuf Özden’e devretmişti.

Doğankent Gazetesi’nin el değişikliği haberini hem Doğankent Haber hem de Doğankent gazetesi “Ömer Tekin’in yerel habercilikten elini çekmesi üzerine ortaya çıkması muhtemel boşluğu doldurmak ve Tekin tarafından belli bir noktaya getirilen habercilik anlayışı çıtasını biraz daha yukarılara çekmek için Doğankent Gazetesi’ne talip olan Osman Alim’in haberciliğe yeni bir soluk kazandırması bekleniyor. Osman Alim’in Doğankent Gazetesinin yeni sahibi olması ile Özden ve Alim’in birlikte hareket ederek ilçede tıkanıklığa sebep olacak, ilçenin geleceğini çalacak oluşumların önüne geçerek, halkın sesi olması bekleniyor.” açıklamasıyla duyurmuştu.

Yusuf Özden’in sahip olduğu Doğankent Haber sitesi 2015 yılından bugüne kadar neredeyse hiç haber üretmezken, Osman Alim’in sahipi olduğu Doğankent Gazetesi ise ara sıra yaptığı haberler olsa da Doğankent’in gündemini yakalayacak haberler yapamadı.

İmtiyaz sahibi Osman Alim’in Ak Parti’den Doğankent Belediye Meclisi üyeliğine aday adayı olması ile bir anda canlanan Doğankent Gazetesi'nin yayınladığı 4 haberden 3 ünün Ak Parti ile ilgili olması dikkatlerden kaçmadı.

Tekin yönetimindeki Doğankent Gazetesi’nin yakaladığı tarafsız ve Harşıt gündemini yakalayan habercilik anlayışını, yeniden oluşturulan Ercan Aracı’nın sorumlu yazı işleri müdürü ve Ömer Tekin’in Yayın Danışmanı olduğu ekibiyle yakalayıp yakalayamayacağı şimdiden merak konusu oldu.

Eklenme Tarihi: 29-11-2018

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  
      REKLAM

www.guvendigayrimenkul.com
0 532 255 67 15


Editör
Ekrem Ünlü
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Çakır AYŞA
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR
proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 3
Dün Tekil 524
Bugün Tekil 529
Toplam Tekil 1216352