GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

KABADAYI YENİDEN ADAY OLACAK MI?

Okunma Sayısı:925İki dönem Doğankent Belediye Başkanlığı yapan Nazmiye Kabadayı 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Doğankent belediye başkanlığına yeniden aday olacak mı?


Süttaşı Mahallesi facebook hesabından yapılan “Doğankent Belediyesinin bir önceki Belediye Başkanı olan Nazmiye Kabadayı'nın BBP’den yeniden başkan adayı olacağı tahmin ediliyor. Nazmiye Kabadayı'nın bu amaçla Kastamonu Üniversitesindeki görevinden önceki gün istifa ettiği iddia edildi...” açıklaması üzerine Şadıhaber editörü A. Öner Meral Nazmiye Kabadayı’ya ulaşarak yapılan açıklama ile ilgili bilgi aldı.

Kamu Personeli olduğundan yerel seçimlerde aday olabilmek için görevinden istifa etmesi gereken Kabadayı, Kastamonu Üniversitesi’ndeki görevinden istifa ettiğini doğruladı. Büyük Birlik Partisi ya da farklı bir partiden aday olup olmayacağı konusunda ortaya atılan iddialar konusunda şu anda herhangi bir açıklama yapmasının doğru olmayacağını belirten Kabadayı “Doğankent belediye başkanlığı için aday olma konusunda henüz kesin bir kararım yok. Evet memur olduğum için görevimden istifa ettim. Süreçle ilgili bir değerlendirme yapıyoruz. İki dönem belediye başkanlığı yapmış ve siyaseti öğrenmiş biri olarak kesin kararımızı vermeden bir açıklama yapmamızın doğru olmayacağını düşünüyorum. Adaylığımız konusundaki kararımız kesinleşirse, herkesle paylaşacağız.” dedi.

Nazmiye Kabadayı 2004-2014 yılları arasında iki dönem Ak Parti’den Doğankent Belediye Başkanlığına seçilmiş, ikinci başkanlığı döneminde hakkındaki bir takım iddialar nedeniyle partisinden ihraç edilmişti.

Kabadayı 2014 yerel seçimlerinde BBP’den Doğankent Belediye Başkanlığına yeniden aday olmuş 2.182 oyun geçerli sayıldığı; MHP’nin adayı H. Birol Tekin’in 1.102 (%50,5), Ak Parti’nin adayı Nurettin Günay’ın 651 (%29,8) oy aldığı seçimde 364 (%16,6) oy alarak 3. olmuştu.

 

 

 

 

 

 

Eklenme Tarihi: 02-12-2018

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  
proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 3
Dün Tekil 582
Bugün Tekil 38
Toplam Tekil 1255672