GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

Çatalağaç Köyü Derneği 5. Yılını Pasta Keserek Kutladı

Okunma Sayısı:675“Kültürümüzü yaşatmak için çıktık yola” sloganıyla 2014 yılında İstanbul’da kurulan Çatalağaç Köyü Derneği 5. yılını üyeleri ve hemşehrileriyle birlikte kestiği pasta ile kutladı.

Kurulduğu günden itibaren önemli organizasyonlara imza atan dernek, özellikle Giresun Federasyonu tarafından organize edilen Giresun Tanıtım Günleri etkinliklerinde yaptıkları çalışmalarla adından söz ettirmişti. Harşıt Vadisi kültürünün birçok örneğini bu etkinliklere taşıyan dernek, Şerif Pir’in önderliğinde Çatalağaç Köyü Halk Oyunları ekibi ile yörede unutulmaya yüz tutmuş birçok halk oyununun tanıtılması ve yaşatılması için önemli çalışmalar yürütmüştü.

Tüm şehitler için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan gecenin sunuculuğunu üstlenen A. Öner Meral derneğin kuruluş amacını, kuruluş sürecini ve derneğin yaptığı önemli etkinlikler konusunda katılımcıları bilgilendirdi.


Dernek yönetim kurulu üyeleri ve kurucu yönetim kurulunun birlikte 5. Yıl pastasını kestiği gecede bir selamla konuşması yapan dernek başkanı Orhan Şen “31 Mart 2014 yılında ‘Kültürümüzü yaşatmak için çıktık yola’ sloganıyla kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz derneğimizin kuruluşunun 5. Yılına özel olarak düzenlediğimiz birlik ve beraberlik gecesine şahsım ve Yönetim Kurulum adına hoş geldiniz diyorum. Derneklerin kuruluşlarının asıl amacı özellikle sosyal aktivitelerin ön plana çıkarılması ile birlik ve beraberliğin sağlanması, kültürümüzü yaşatarak, yeni nesillere aktarılmasını sağlamaktır. Bizler sıladan ayrılarak, gurbet elde dağınık bir şekilde yaşayan bireyler olarak daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duymakta olup, bu anlamda da derneklere çok ciddi görevler ve sorumluluklar düşmektedir. Derneğimiz, Kuruluşundan bugüne kadar geçen 5 yıl içinde 2014-2015 ve 2017 yılında Piknik Şölenleri, Dünya Kadınlar günü kutlamaları yine bu süreç de Feshane ve Yenikapı Giresun Günleri etkinliklerinde, ilçemiz ve köyümüzü temsilen görevler üstlenmiş ve bu görevleri de başarı ile gerçekleştirmiştir. Bu organizasyonlarda emeği geçen herkese yönetim kurulu adına teşekkür ediyorum. Dernekçiliğin, bir gönül işi olması hasebiyle, dernek üyeleri ve tüm paydaşları ile birlikte hareket ederek sahiplenilmesi gerekmekte, derneklerin kurumsal bir yapı olması hasebiyle dernek yönetimde bulunan insanlar gelip geçicidir. Köylülerimizin Derneğimizi sahiplenmesi durumunda; sosyal ve Kültürel anlamda çok daha başarılı organizasyonlara imza atılabilecektir. Bu anlamda dernek üyelerimizden ve köylülerimizden maddi ve manevi desteklerini bekliyoruz.” dedi.

İstanbul Milletvekili ve TBMM idari amiri Hasan Turan’ın telgraf gönderek dernek yönetimini kutladığı gecede Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan adayı Muharrem Kaşıtoğlu, Bağımsız Beykoz Belediye Başkan adayı Cabir Soylu ve Giresun Federasyonu yönetim kurulu üyesi Ali Alim’in de selamlama konuşması yaptı.


Dernek yönetim kurulunun 5. Yıla özel derneğe katkılarından dolayı Yunis Meral, Mustafa Yazar, Şerif Pir, A. Öner Meral, Nazlı Güvendi, Pamuk Güvendi, Aydın Günçaldı, Ceyhun Aydın, Ali Aydın Akbulut, Muhittin Pir, Halil Yazar ve Ferhat Güvendi’ye plaket takdim ettiği gecede derneğin faaliyetlerinden oluşan bir de sinevizyon gösterisi yapıldı.

Beykoz Ak Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Doğankent Çevre Köyleri Derneği Başkanı Hami Kabadayı, Çatak Köyü Derneği Başkanı Rahman Karahan’ın çelenk gönderdiği gece protokol konuşmalarının ardından Şerif Pir ve Adem Aydın’ın aldığı sahne ile devam etti.

Çatalağaç Köyü Derneğinin 5. Kuruluş yıl dönümü gecesine Ak Parti Beykoz Belediye Meclis Üyesi adayı Hüseyin Kuruderi, İyi Parti Beykoz Belediye Meclis üyesi adayı Feyyaz Kabadayı, Harşit Federasyonu Başkanı Temel Bilecen, Beykozlu Giresunlular Derneği Başkan Vekili Coşkun Türk, Bursa Doğankentiler Derneği Başkanı Osman Alim, başkan yardımcısı Turan Güvendi, Çubuklu Mahalle Muhtarı H. Hüsnü Kolcu, muhtar adayı Erdem Çelik, Çatak Köyü Derneği Başkanı Rahman Karahan, Doymuş Köyü Derneği başkan yardımcısı Nuray kabadayı da katılarak yönetim kuruluna tebriklerini iletti.

Eklenme Tarihi: 20-03-2019

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  
      REKLAM

www.guvendigayrimenkul.com
0 532 255 67 15


Editör
Ekrem Ünlü
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Çakır AYŞA
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR
proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 2
Dün Tekil 524
Bugün Tekil 529
Toplam Tekil 1216352