GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

%70 Oy Alıp Teşekkür mü Bekliyorsunuz?

Okunma Sayısı:531Doğankent Gazetesi haber sitesinin Editörün Köşesi’nde yayınlanan “Oldu mu Şimdi Başkan” adlı yazıya tepki gösteren Ekrem Ünlü, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı yazısında “%70 Oy Alıp Teşekkür mü Bekliyorsunuz?” diye sordu.

Yazıda, ilçeye kazandırılan bir çok hizmetin Rüşan Özden’in ilçe başkanlığı sayesinde kazandırıldığı iddia edilmiş, Doğankent Belediye Başkanı Haşim Birol Tekin’in Rüşan Özden’e neden teşekkür etmediği sorulmuştu.

Bu yazı üzerine bir yazı kaleme alan Ekrem Ünlü sosyal medya hesabı üzerinden aşağıdaki yazıyı paylaştı.

Doğankent belediye başkanımız Haşim Birol Tekin bir haber sitesine, geçen beş yılda yaptığı hizmetleri anlatmış. Belki bazı hizmetleri abartarak yazmış olabilir. Geçen beş yılda Doğankent’e ne yapıldıysa her şey başkanın onayı alınarak ve onun katkılarıyla yapılmıştır. Evet, bazı yatırımlar tabi ki devlet desteği ile yapılmıştır. Doğankent’te iktidara %70 in üzerinde oy verilmiştir. Bunun karşılığında ilçedeki bazı noksanlar yapılmıştır. Yapılan bu işlerin takibini iktidar partisinin ilçe başkanı takip etmiş ve çabuklaştırmış olabilir. Bu öğünülecek veya minnet duyulacak bir olay gibi neden anlatılıyor anlamak mümkün değil.

Kolin firmasının yaptığı okulu ve yurt binasını geçen dönem ve bu dönem belediye başkanlarının oluru alınarak yapılmıştır. Yine okulun açılması belediye başkanımız Sayın Tekin’in çabaları sonucu olmuştur. Yoksa okul binası Kaymakamlık binası olarak kullanılacaktı. Yine Yapılan yurt binası Kolin ve başkan Tekin’in yaptıkları protokol sonucu Doğankent’e kazandırılmıştır. Fakat bu binaları yapan firma Kolin dir.

Söz konusu eleştiride neden koline değil de AKP ilçe başkanına teşekkür edilmediği sorulmaktadır. Sel olup Küstük deresi taştığı zaman bu taşkına DSİ ve Kaymakamlığın kiraladığı makinaların müdahale ettiğini belediye başkanı ile bir ilişkisi olmadığını yazıyorlar. Hal bu ki sel olunca başkan gidip valilikten ve Vekilimiz Sayın Cemal Öztürk’ten yardım alamayınca Giresun Belediye başkanı Kerim Aksu’dan iki makine almış ve mazotlarını koyarak sele müdahale etmiştir. Bu makinalar ilçemizde bir ay kalmış ve selin tahrip ettiği bölgelerde çalışmıştır. Daha sonra halkımızın yüklü bir destek vererek iktidara taşıdığı hükümet DSİ ye gerekli tahkimatı yaptırmıştır.

Kavraz da gövdenin altından yaylaya çıkan yolu zamanın orman işletme şefi Selçuk beyle başkan yaylaya çıkarmıştır. Yolu yapan makinayı da belediye başkanımız kiralamıştır.

Yine belediye sınırları içerisinde ham yollar yapılmış bunun bir kısmını belediye bir kısmını devlet yaptırmıştır

Yine bazı mahallelere asfalt dökülmüş bu asfaltı AKP ilçe başkanı öncülük edip almış yolun genişletme ve kenar duvarlarının yapımını belediye üstlenmiş iş yapılmıştır. Devletin asri görevi vergi alıp insanların refahını sağlayacak işler yapmaktır. Bunun için el etek öpmeye gerek olduğunu sanmıyorum.

 Kürtün bölgesinde Beton çalışması yaylalara 4-5 yıl önce yapılıp bitmiş. Söğüdin dere içerisindeki dağ köylerinin yollarına asfalt dökülmüş bunları sorunca devletin görevi olduğunu ve devletin yaptığını anlatıyorlar. Bizde bir çivi çakılsa devlet anılmayıp belli kişiler yaptı deniliyor veya öyle sanılıyor.

Bunu anlamak mümkün değil. Sanki insanların zekâsı ile dalga geçiyorlar.

AKP eski ilçe başkanımız Sayın Rüşan özden yapılan işlerin takipçisi olmuştur. İşlerin biran önce bitmesi için çaba sarf etmiştir. İlçemiz için bu çabalarından dolayı Rüşan beye müteşekkiriz. Belediye başkanımız da ona teşekkür etmemekle yanlış yapmıştır.

Şu anda bir seçime gidiliyor. Adaylarımız centilmence bir yarış sergiliyorlar. Hiç birisi rakipleri hakkında aşağılayıcı bir harekette bulunmuyor. Adayların mutlaka bazı hataları vardır. Hatalı olanı, inandırıcı olmayanı halk zaten eler. Şu anda ülkemizde seçim kampanyaları sürdürülüyor ve bu kampanyalarda yeterince hakaret ve bölücülük yapılıyor. Bu kadar çirkinliklerin içerisinde bırakın bizim adaylarımız bize ve tarihimize yakışır bir seçim dönemi geçirsinler.

AKP adayı Rüşan Özden, MHP adayı Birol Tekin, İYİP adayı İsmail Tarı, BBP adayı Nazmiye Kabadayı, SP adayı Mehmet Kamacı hepsi bizim çocuklarımız. Hepsi ilçesini seven gençler. Allah hangisi layıksa başkanlığı ona nasip etsin.

Her zaman diyoruz ki ilçemize bir çivi çakandan da çakılmasına öncülük edenden de Allah razı olsun. Önceki yıllarda başkanlık yapan ve ilçeye gücünün yettiği ölçüde bir şeyler yapmaya çalışan başkanımızda sağ olsunlar. Onların hizmetlerini bu seçimde halkımız değerlendirecek ve gereğini yapacaktır.

Centilmence, dostluğun kazandığı bir seçim olması dileğimle.

 

Eklenme Tarihi: 20-03-2019

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  
      REKLAM

www.guvendigayrimenkul.com
0 532 255 67 15


Editör
Ekrem Ünlü
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Çakır AYŞA
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR
proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 5
Dün Tekil 524
Bugün Tekil 524
Toplam Tekil 1216347