GİRESUN/ŞADIKENT/ÇATALAĞAÇCorner left
Corner right

DOĞANKENT’TE 200 AİLEYE TABLET...

Okunma Sayısı:722
Doğankent Belediyesi’nin sosyal sorumluluk kapsamında başlattığı “Doğankentte Öğrencisi Olan Her Eve Bir Tablet” kampanyasının ilk etabında 200 aileye tabletleri teslim edildi. Süttaşı İlk ve ortaokulu, Doğankent ilkokulu ve ortaokulu, Çatak Köyü ilk ve ortaokulu’nda yapılan törenlerde Doğankent Kaymakamı Tuncay Karataş, Doğankent Belediye Başkanı Rüşan Özden, Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Şirin ve okul idarecileri tarafından öğrenciler ve ailelerine teslim edildi.

 


Dağıtılan Tabletler Hangi Kriterle Belirlendi

“Doğankentte Öğrencisi Olan Her Eve Bir Tablet” mottosuyla hazırlanan ve Giresun’da örnek bir sosyal sorumluluk kampanyası olan projede tamamı Doğankent Belediyesi tarafından temin edilen 200 tabletin dağıtımının kriterlerini Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü belirledi. Yetkililerden edinilen bilgiye göre, tabletlerin dağıtımında ailelerin ekonomik durumuna bakılmaksızın EBA bilişim ağına en az giren yani online derslere an az katılabilen öğrencilere öncelik tanındı.Online Eğitime Öğrenciler Katılıyor mu?

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri Doğankent’te EBA ve online derse ulaşım konusunda öğrencilerin çok istekli olduğunu, Giresun ilçelerinde online eğitime ulaşımda Doğankent’in 6. sırada olduğunu belirttiler. Doğanket’teki öğrencilerin eğitim konusundaki isteklerinin karşılanması için ilçedeki eğitim olanaklarının geliştirilmesi konusunda yoğun bir çalışma içinde olduklarını söylediler.

 


Toplam Kaç Adet Tablet Dağıtılacak

Doğankent İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden edindiğimiz bilgiye göre Doğankent ve köylerinde bulunan okullarda okul öncesi eğitim hariç 690 öğrenci bulunuyor. Bu öğrenci sayısı da yaklaşık 473 aileye karşılık geliyor. Doğankent Belediyesi’nin dağıtımını yaptığı 200 tabletin dışında ilçede 86 tablet de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtıldı. Bakanlık tabletlerin dağıtımında EBA bileşim sistemi üzerinde derslere en az giren ya da hiç giremeyen öğrencilere öncelik tanıdı. Doğankent Belediyesi’nden yapılan açıklamada 197 tabletin daha temini için çalışmaların devam ettiği belirtildi.Her Öğrenci Tabletle Buluşabilecek Mi?

“Her Eve Bir Tablet” kampanyasını başlatan Doğankent Belediye Başkanı Rüşan Özden Harşit TV youtube kanalında Abdullah Öner Meral ve Osman Bayram’ın konuğu olduğu Karşı Karşıya programında “Ülkemizin yaşadığı bu olağan üstü günlerde eğitimden uzak kalan çocuklarımızın hepsine birer tane tablet vermeyi çok arzu ediyoruz. Ancak şu anda birinci önceliğimiz öğrencisi olan her eve bir tablet verebilmek. Bu amaçla çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.” açıklamasında bulunmuştu. Şu ana kadar Doğankent’teki okullarda okuyan 690 öğrenci ve 473 aileden 286 aileye tablet dağıtıldı. Doğankent Belediye Başkanı Özden, tablet seçiminde yeni nesil tablet temini için büyük gayret gösterdiklerini ve geriye kalan 187 ailenin de kısa sürede tabletlerine kavuşacağını belirtti.

 

İnternet Alt Yapısı Yeterli Mi?

Yetkili kurumlardan edinilen bilgiye göre, Doğankent ilçe merkezinde internet alt yapısı konusunda çok sıkıntı olmadığı ancak köylerdeki öğrencilerin internet alt yapısının da iyileştirilmesi konusunda çeşitli çalışmaların yürütüldüğü belirtildi.


Eklenme Tarihi: 07-01-2021

Bu sitede yayınlanan yazıların tümünün yayın hakkı www.sadikoyu.com'a aittir.

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  Editör
Çakır AYŞE
Ekrem Ünlü
Sinan GÜVENDİ
Abdullah Öner MERAL
Emine GÜVENDİ TEKİN
Yakup PİR

TÜM YAZARLARI GÖR      REKLAM

www.sadikoyu.com


proje3

      ŞADI MENÜ         ZİYARETÇİLER

Aktif Ziyaretçi 1
Dün Tekil 241
Bugün Tekil 228
Toplam Tekil 1435170